Aš per mėnesį uždirbu 400 eurų. Kadangi mano darbovietė nurodė, kad dėl sunkumų, atlyginimą išmokėti vėluos 3 savaites, aš nusprendžiau paimti vartojimo kreditą, kad turėčiau iš ko pragyventi iki ateinančio atlyginimo. Norėjau pasiimti 300 eurų 1 mėnesiui, kad iškart kai gaučiau atlyginimą, galėčiau kreditą grąžinti. Tačiau man kreditą suteikti atsisakė. Kodėl?

Aš per mėnesį uždirbu 400 eurų. Kadangi mano darbovietė nurodė, kad dėl sunkumų, atlyginimą išmokėti vėluos 3 savaites, aš nusprendžiau paimti vartojimo kreditą, kad turėčiau iš ko pragyventi iki ateinančio atlyginimo. Norėjau pasiimti 300 eurų 1 mėnesiui, kad iškart kai gaučiau atlyginimą, galėčiau kreditą grąžinti. Tačiau man kreditą suteikti atsisakė. Kodėl? Išanalizavus Jūsų pateiktą situaciją, … Read moreAš per mėnesį uždirbu 400 eurų. Kadangi mano darbovietė nurodė, kad dėl sunkumų, atlyginimą išmokėti vėluos 3 savaites, aš nusprendžiau paimti vartojimo kreditą, kad turėčiau iš ko pragyventi iki ateinančio atlyginimo. Norėjau pasiimti 300 eurų 1 mėnesiui, kad iškart kai gaučiau atlyginimą, galėčiau kreditą grąžinti. Tačiau man kreditą suteikti atsisakė. Kodėl?

Norėjau paimti banko paskolą, tačiau jos man nedavė motyvuojant tuo, kad turiu paėmęs vartojimo kreditų. Kodėl taip yra?

Paskolas teikiančios institucijos – tiek bankai, tiek vartojimo kreditų, tiek lizingo bendrovės – neteikia paskolų asmenims, kurie turi nepadengtų finansinių įsipareigojimų. Lietuvos banko patvirtintuose mokumo vertinimo ir atsakingojo skolinimo nuostatuose yra įtvirtinta, kad kreditus teikti galima tiems asmenims, kurių mėnesinės pajamos yra pakankamos, kad mėnesinė mokėtina suma už turimus finansinius įsipareigojimus, įskaitant ir planuojamą prisiimti, … Read moreNorėjau paimti banko paskolą, tačiau jos man nedavė motyvuojant tuo, kad turiu paėmęs vartojimo kreditų. Kodėl taip yra?

Smulkiuosius kreditus siūlo daug bendrovių, kaip pasirinkti tinkamą įmonę?

Vartojimo kreditus Lietuvoje teikti turi teisę tik įmonės, įrašytos į oficialų Lietuvos banko kreditų teikėjų sąrašą. Renkantis kredito teikėją svarbiausia – jo patikimumas. 11 bendrovių susibūrė į Lietuvos smulkiųjų vartojimo kreditų asociaciją (LSVKA), įsipareigojo laikyti etikos kodekso, skolinti atsakingai ir ugdyti atsakingą skolinimąsi, teikia teisinę pagalbą savo klientams. Renkantis paslaugos teikėją taip pat svarbu, kad … Read moreSmulkiuosius kreditus siūlo daug bendrovių, kaip pasirinkti tinkamą įmonę?

Kodėl kredito teikėjai riboja išduodamų paskolų dydį?

Riboti suteikiamų kreditų dydį finansų įstaigas įpareigoja teisės aktai. Pagal 2013 m. liepą įsigaliojusius Vartojimo kredito mokumo vertinimo ir atsakingo skolinimo nuostatus vartotojas per mėnesį paskoloms negali skirti daugiau kaip 40 proc. savo nuolatinių pajamų. Taigi finansų įmonė gali paskolinti tik tokią sumą, kad jos grąžinimui per mėnesį klientas išleistų, skaičiuojant kartu su kitais finansiniais … Read moreKodėl kredito teikėjai riboja išduodamų paskolų dydį?

Sūnus nuolat ima greituosius kreditus

Sūnus nuolat ima greituosius kreditus, o man tenka juos grąžinti, nes sūnus priregistruotas mano bute ir bijau, kad pasibels antstoliai. Gal įmanoma kur nors užpildyti prašymą, kad jam neskolintų? Smulkieji vartojimo kreditai (populiariai vadinami greitaisiais kreditais) teikiami tik pilnamečiams, veiksniems asmenims, kurie patys privalo atsakyti už savo prisiimtus finansinius įsipareigojimas. Nei tėvai, nei seneliai, nei … Read moreSūnus nuolat ima greituosius kreditus

Ką daryti, jeigu sukčiams padiktavau visus prisijungimo kodus?

Prisijungimo prie Jūsų internetinės bankininkystės duomenų bei slaptažodžių niekada neatskleiskite jokiems asmenims. Banko darbuotojai, pareigūnai, valstybės tarnautojai niekada neprašo jiems atskleisti banko prisijungimo slaptažodžių. Jeigu nutiko taip, kad kitam asmeniui padiktavote asmeninės bankininkystės slaptažodžius, nedelsdami kreipkitės į banką, kurio banko sąskaita naudojatės. Nurodykite banko darbuotojui susidariusią situaciją, nurodykite, kad pašaliniai asmenys turi Jūsų prisijungimo duomenis … Read moreKą daryti, jeigu sukčiams padiktavau visus prisijungimo kodus?

Kas sudaro kredito kainą?

Lietuvoje bendra vartojimo kredito kainos metinė norma (BVKKMN) yra reglamentuojama Vartojimo kredito įstatymo ir negali viršyti 200 proc. Smulkiuosius vartojimo kreditus teikiančios įmonės tokių palūkanų negauna. BVKKMN apima visas su vartojimo kreditu ir jų teikimu susijusias išlaidas. Didžiąją jų dalį sudaro mokumo patikrinimas įvairiose duomenų bazėse, pinigų skolinimosi kaina, rizikos kaina ir patikimos informacinės sistemos. … Read moreKas sudaro kredito kainą?

Norėčiau sužinoti, kaip vertinamas asmens mokumas – kaip žinoti, ar galiu gauti kreditą?

Smulkieji vartojimo kreditai gali būti teikiami tik asmenims, kurie laiku vykdo savo prisiimtus finansinius įsipareigojimus, neturi vėluojamų grąžinti kreditų, turi nuolatines pajamas, kurios leidžia tikėtis, jog paimtą kreditą asmuo grąžinti pajėgs. Prieš suteikdamos (arba prieš atsisakydamos suteikti) paskolą, smulkiųjų vartojimo kreditų įmonės (kredito davėjai) visuomet analizuoja asmens galimybes laiku įvykdyti planuojamus prisiimti finansinius įsipareigojimus, t.y. … Read moreNorėčiau sužinoti, kaip vertinamas asmens mokumas – kaip žinoti, ar galiu gauti kreditą?

Kaip elgtis, kai skola išieškoma per anstolį?

Skolų išieškojimas per antstolį nėra maloni procedūra. Visgi antstoliai privalo laikytis tam tikrų procedūrų ir gerbti vartotojo teises. Esant galimybei, patartina skolą sumokėti raginime nurodytu terminu (per 10 dienų skaičiuojant nuo raginimo įteikimo dienos). Jei skolininkas neįvykdo raginimo sumokėti skolą per nustatytą terminą, suma auga – pradedamas mokėti atlyginimas antstoliui bei didesnės vykdymo išlaidos. Raginimas … Read moreKaip elgtis, kai skola išieškoma per anstolį?