Greitųjų kreditų bendrovės – lyderės pagal gautas baudas

Lietuvoje veikia 1088 įmonės, kurios išduoda vartojimų kreditus ar teikia mokėjimų paslaugas. Tarp jų yra 54, kurios bent kartą buvo baustos Lietuvos banko, o 14 įmonių turėjo ginčų su vartotojais, kur teko įsikišti prievaizdui. Dažniausiai Lietuvos banko „lazdų“ sulaukė greitųjų kreditų davėjai. 

Daugiausia Lietuvos banko poveikio priemonių Lietuvoje yra sulaukusi bendrovė „IPF Digital Lietuva“, valdanti kreditų prekės ženklą „Credit24“ – ji bausta net 11 kartų.

Bendrovė po kartą buvo įspėta 2012 ir 2013 m., o nuo tada papildomai gavo 9 baudas nuo 500 iki 30 tūkst. eurų – iš viso bendrovė jau susimokėjo kone 83 tūkst. eurų baudų, pastarąjį kartą – 2016 m. pradžioje.

Dažniausiai bendrovei kliuvo už tai, kad nesilaikė pareigos vertinti skolininkų kreditingumo, taip pat sutartyse nebuvo tiksliai nurodyti įmokų dydžiai, skaičiai, periodiškumas ar kita informacija. Luko Balandžio / 15min nuotr./Greitieji kreditai

Antroje vietoje pagal nuobaudų skaičių rikiuojasi po penkias bausmes turinčios „SB lizingas“ bei kredito unijos Centro taupomoji kasa ir „Taupkasė“.

„SB lizingas“ gavo 4 baudas dėl to, kad nevertino klientų mokumo arba netinkamai reklamavo kreditus, dar vieną įspėjimą pernai užsidirbo už netinkamai teikiamą informaciją. O minėtų kredito unijų atžvilgiu Lietuvos bankas pritaikė apribojimus dėl nevykdomų reikalavimų ir siekiant apsaugoti indėlininkus.

Po keturias nuobaudas turi vartojimo kredito davėjai „Nordecum“ („smspinigai.lt“), „BnP Finance“ („Bobutės paskola“) ir „Creditstar Lietuva“, bendrovės nuo 2012 m. susirinko atitinkamai 7475, 12462 ir 1013 eurų baudų. Dažniausiai nuobaudos skirtos dėl tų pačių priežasčių – klientų mokumo nevertinimo. Kreditų „Laukiniai Vakarai“ Iki 2016 m. vartojimo kredito sektoriuje vyko intensyvūs pokyčiai, buvo peržiūrimas Vartojimo kredito įstatymas, formuojami bendri sektoriaus standartai, vienodinamos konkurencijos sąlygos, rengiamos vartojimo kreditų teikimo gairės. „Natūralu, kad šiuo rinkos standartų formavimo laikotarpiu vyravo skirtingi interpretavimai dėl kreditingumo vertinimo metodikos bei kitų veiklos vykdymo aspektų. Visada stengiamės palaikyti konstruktyvų dialogą su reguliuojančiomis institucijomis, o Lietuvos banko paskirtų sankcijų niekada neskundėme ir visada kiek įmanoma atsižvelgdavome į išsakytas pastabas“, – patikina daugiausia baudų sumokėjusios „IPF Digital Lietuva“ generalinis direktorius Povilas Girčys.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/verslas/naujiena/finansai/daugiausiai-bausmiu-sulaukusioms-finansu-bendrovems-lietuvoje-atsirugo-greitieji-kreditai-662-906570?copied